Co je 5D tvrzené sklo na mobil a proč ho mít

Zakoupili jste si nový mobilní telefon a chcete ho ochránit proti vnějšímu poškození? Nejjednodušší variantou je zakoupit obal a nebo tvrzené sklo. Rozdíl mezi těmito typy ochrany je, že obal vám chrání buď pouze zadní část mobilního telefonu a nebo obě strany. Zatímco tvrzené sklo vám ochrání pouze displej.

5d sklo

Proč je plexisklo tak populární?

Plexisklo je velice všestranný materiál s použitím jak v průmyslu tak i například u Vás doma. Má velice dobré vlastnosti, díky kterým může v mnoha případech zcela nahradit klasické sklo. Oproti klasickému sklu, má vyšší pevnost a pružnost, tím pádem není tak snadno rozbitné a těžké. Na druhou stranu díky těmto vlastnostem není vhodné pro některé druhy průmyslového použití.

plexi

Průmyslová filtrace prachu

Vzduch, který nás obklopuje, sestává ze 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% různých jiných plynů a pevných látek. Posledně jmenovaný prvek sestává z ušlechtilých plynů, oxidu uhličitého, prachu, solí a výfukových plynů ze silniční dopravy a průmyslu.

air-pollution-daylight-dust-energy-1058144

Kam zaparkovat svoje auto

Ať už máte traktor, čtyřkolku, auto, autobus nebo letadlo, určitě jste se setkali se situací, kdy jednoduše nebylo kde zaparkovat. Vězte, že nejste jediní, kdo se s tímto problémem setkává na pravidelné bázi. Proč se ale trápit, když existuje tak jednoduché řešení?

garážová vrata spedos

Novinky z motorek Kawasaki 2017

Dnes zde máme článek pro všechny milovníky rychlých motorek. Do začátku si můžeme shrnout, že se vlastně jedná o dvoukolový dopravní prostředek poháněný spalovacím nebo v dnešní době stále častěji elektrickým motorem. Kola jsou umístěna za sebou a pohonná jednotka mezi nimi. Řidič sedí na motocyklu obkročmo a směr jízdy řídí pomocí řidítek. Historicky první motocykl vznikl v roce 1885, byl poháněný petrolejem a vyrobili jej Gottlieb Daimler a Wilhelm Maybach. Pokud se podíváme do našich končin, tak první český motocykl vyrobil vyrobila dvojice Václav Klement (původně knihkupec) a Václav Laurin (mechanik) a předvedli jej v roce 1899.