Co je 5D tvrzené sklo na mobil a proč ho mít

Zakoupili jste si nový mobilní telefon a chcete ho ochránit proti vnějšímu poškození? Nejjednodušší variantou je zakoupit obal a nebo tvrzené sklo. Rozdíl mezi těmito typy ochrany je, že obal vám chrání buď pouze zadní část mobilního telefonu a nebo obě strany. Zatímco tvrzené sklo vám ochrání pouze displej.

5d sklo

5D sklo

Ochranné tvrzená sklo na mobil 5D je vhodné především pro mobilní telefon který má zaoblené hrany displeje, běžné transparentní skla jsou kvůli tomuto zaoblení pro tyto telefony menší.

Ochranná skla značená jako 5D Full Glue jsou nejmodernější skla, jak název nepovídá: sklo má adhezní lepidlo po celé ploše a tím pevně přilne k telefonu (toto lepidlo nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit). Předchozí skla značená jako 3D (4D) mají lepidlo pouze po obvodu, tyto skla na displeji hůř drží, často se odlepují.

U telefonů které mají extrémnější zaoblení displeje jsou 5D skla tvarovaná. 5D ochranné sklo pořídíte v barvě telefonu na které je sklo vyrobeno (černé, bílé, modré, šedé...). Můžeme se setkat s označení 6D, 7D, 8D, 9D ale ve většině případů se jedná o totožné 5D sklo.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit