Hydraulika je věda užitečná - co všechno o ní víte?

hydraulicka Brno

Na hydraulických systémech závisí mnoho strojů v průmyslu a tedy je důležité pro odborníky o nich vědět co nejvíce. Dnes pro vás připravíme malý souhrn stravitelných informací, které neuškodí vědět a zároveň vám představíme firmu, kterou najdete, když budete hledat “hydraulika Brno”.

Co je to hydraulika

Hydraulika je věda využívající mechanické vlastnosti kapalin na tvorbu pohybu a síly. Celý hydraulický systém je většinou stavěn na míru, aby splňoval dostatečnou velikost a zároveň byl požadovaně silný a rychlý. 

Jedna část přístroje je skládá z komory, kde se nachází kapalina a po stlačení se přesouvá do komory druhé, která má zpravidla jinou velikost a tvar pro změnu a zvýšení síly stlačení, která podporuje tíhové zrychlení kapaliny.
Celý přístroj funguje v rámci Pascalova zákona, který říká, že “Jestliže na kapalinu působí vnější tlaková síla, pak tlak v každém místě kapaliny vzroste o stejnou hodnotu.” a je zapsán ve vzorci následovně: 

Tento samý princip platí také na plyny a fungují na něm všechny hydraulické písty, lisy a další stroje včetně pneumatických zařízení.
Hydraulické zařízení je teda složeno z dvou pístů, mezi kterými je uzavřena kapalina. Nejčastěji hydraulický olej, který proudí stlačením z jednoho pístu do druhého. Další důležitou součástí je hydraulický filtr, který, jak název napovídá, filtruje kapalinu, aby se v ní netvořily stráženiny a bakterie, které by poškodily celý mechanismus zařízení.

Hydrocom je odborná firma zabývající se vším v oblasti hydrauliky, včetně prodeje veškerých hydraulických součástek. Neváhejte ji kontaktovat pro informace o jejich zařízeních a prodeji.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit