Luxusní podlahy už nejsou doménou drahých domů

Když se řekne luxusní podlaha, často se pod tímto názvem vybaví studené, těžké mramorové kvádry. Ačkoli je mramor stále populární, na paty mu šlapou podlahy vytvořené dekorativními stěrkami. Není tomu divu, její užití je snadné, levnější než jeden obří kvádr a výsledek je luxusní.


finishing-concrete-floor-PJE3TFA-min


Dekorativní stěrky pro podlahy

Možná může mást dovětek “na podlady”. Stěrky se mohou použít i na jiné části domu - například stěny. Proto by bylo dobré hned na začátku říct, že nejste limitováni podlahou. Při výběru takové dekorativní stěrky na podlahy je důležitý nejen vzhled, ale také další atributy, které je třeba si ujasnit ještě než začnete vybírat. Záleží, zda budete stěrku využívat v interiéru nebo exteriéru. Odtud se směřuje k dalším otázkám - bude se aplikovat v kuchyni? V koupelně? Na terase? Čím specifičtější zadání bude, tím lépe se vám povede nalézt stěrku, která bude vzhledově odpovídat, ale bude mít i dlouhou výdrž.

Praktická a elegantní

Dekorativní stěrky pro podlahy poskytují nejen elegantní design, ale oplývají i praktickou funkci. Plochy jsou hladké, spáry tu nikde nenajdete, i to je jeden z důvodů, proč je údržba snadná. Každý, kdo zná nekonečný boj s obklady a spáry, toto jistě přivítá. Z hygienického hlediska jsou také ideálním řešením. 

Voděodolné

Celá řada nátěrů stěrkou je odolná vůči vodě. Pokud se vám stěrky líbí a jejich design by se krásně vyjímal v koupelně, zkuste si nejdříve zjistit, zda je daný nátěr voděodolný. Velká část se po aplikaci například ve sprchovém koutě lakuje, nicméně pokud to není řešení, se kterým byste byli spokojeni, můžete zkusit ještě dvě následující varianty - epoxidová stěrka nebo repelentní nátěr. Epoxidová stěrka je v nabídce ve velkém spektru odstínů, po její aplikaci není nutno lakovat nebo nanášet repelentní nátěr. Druhá možnost, a to sice repelentní nátěr, vytváří na povrchu tenký film, který má vysokou výdrž a netřeba ho znovu obnovovat.


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit