Proč je plexisklo tak populární?

Plexisklo je velice všestranný materiál s použitím jak v průmyslu tak i například u Vás doma. Má velice dobré vlastnosti, díky kterým může v mnoha případech zcela nahradit klasické sklo. Oproti klasickému sklu, má vyšší pevnost a pružnost, tím pádem není tak snadno rozbitné a těžké. Na druhou stranu díky těmto vlastnostem není vhodné pro některé druhy průmyslového použití.

plexi

Dobré vlastnosti

Plexisklo samo o sobě má jednu skvělou vlastnost, a tou je velmí vysoká odolnost. Díky tomu je to nepostradatelný materiál v mnoha oborech. Další velkou výhodou je jeho nízká hmotnost, čimž nám umožňuje ho využít tam, kde by použití normálního skla nebylo možné. Dále propustnost plexiskla je v porovnání s normálním sklem téměř stejné. Díky vysokému povrchovému lesku, odolnosti proti poškrábání a možnosti leštění také velmi dobře vypadá.

Historie vývoje

Z hlediska chemického složení je plexisklo polymethylmetakrylát PMMA. Kdysi se těmto materiálům říkalo organická či akrylátová skla. Vývoj tohoto velmi užitečného průmyslového materiálu má za sebou dlouhou historii. Vyrábí se z methylesterů kyseliny methakrylové už od roku 1933. Od té doby došlo ke zdokonalení jeho vlastností a rozšíření po celém světě.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit