Články

Nejlevnější pneu

Posted in Letní a zimní pneu

Od 1. dubna řidičům odpadá povinnost jezdit na zimních pneumatikách, a tak první dubnový den můžete vyjet na silnice už na letních pneumatikách. A tak je ten pravý čas zkontrolovat jejich stav. Jestliže je hloubka dezénu na hranici, nebo menší než 1,6 mm, pak je na čase objednat nové nejlevnější pneu. Čím menší je hloubka dezénu, tím horší jsou jízdní vlastnosti vašeho vozidla. Navíc, pokud klesne pod hranici 1,6 mm, vystavujete se riziku pokuty při silniční kontrole.

Autoškola na traktor pohodlně? Žádný problém!

Posted in Traktory

Pokud žijete v menším městě či vesnici, určitě kolem vás už několikrát projel traktor. Pomalá kola, skákavé sedadlo, obrovská řadící páka a zemědělec za volantem. A co teprve chudáci mladí zemědělci, kteří se s tím musí naučit. Existuje snad nějaký normální a pohodlný? To víte, že ano!

traktor Steyr kompakt

Vybíráme traktorové pneu krok za krokem

Posted in Traktory

industriální pneu

Nenahraditelnou součástí každého vozidla jsou pneumatiky. Jsou důležité nejen u osobních vozidel, ale důležitou funkci plní také u traktorů a dalších zemědělských vozidel. U traktorových a industriálních pneu je výběr menší, co se týče druhů, typů a také značek. Ale i přesto najdete kvalitní kousky, se kterými budete nadmíru spokojeni. V dnešním článku se podíváme, jak traktorové pneumatiky vybírat.

Správná výbava

Posted in Čtyřkolky

Každý, kdo je správný motorkář, má ve své skříni i několik kousků motorkářského oblečení. Začíná to helmou, bez které se žádný jezdec neobejde a její výběr by se neměl podceňovat. Už mnoha lidem zachránila život. Další m kouskem je bunda. Měla by být z velmi pevného materiálu, stejně jako kalhoty. Na namáhaných místech bývá vyztužená a neprofoukne ani při rychlé jízdě. Kalhoty jsou na tom stejně jako bunda, kolena jsou vyztužená, aby chránila klouby. Poslední, ale neméně důležitou součástí jsou boty na motorku. Bez nich nevyjíždějte na cesty, protože stačí neopatrný pohyb, špatné obutí a katastrofa je na světě. Myslete na sebe i své okolí a nepouštějte se do žádných experimentů.