Xmotos, král mezi pitbiky

Posted in Ostatní

Pitbike je druh malého terénního motocyklu, který vznikl ve Spojených státech. Jednalo se většinou o podomácku vyrobené či upravené stroje. Pitbikes se z počátku používaly k dopravě závodníků a mechaniků po depu, tedy takzvané Pitline. Odtud pochází jejich název. Z tohoto důvodu také byla žádoucí jejich co nejmenší velikost. V současnosti se nejčastěji vyrábí s motory o objemu 110, 125, 140 a 160 kubických centimetrů a jsou stále populárnější. Časté jsou i jejich závody v terénu. Na segment pitbiků se specializuje mnoho firem, známé a kvalitní jsou pitbiky Xmotos, Apollo Orion nebo Mikilon.

Vybíráme traktorové pneu krok za krokem

Posted in Traktory

industriální pneu

Nenahraditelnou součástí každého vozidla jsou pneumatiky. Jsou důležité nejen u osobních vozidel, ale důležitou funkci plní také u traktorů a dalších zemědělských vozidel. U traktorových a industriálních pneu je výběr menší, co se týče druhů, typů a také značek. Ale i přesto najdete kvalitní kousky, se kterými budete nadmíru spokojeni. V dnešním článku se podíváme, jak traktorové pneumatiky vybírat.

Problémy distribučních cest

Posted in Ostatní

Velké firmy většinou musí provozovat distribuční centra. Ta jsou součástí logistických sítí, jež pak vedou přímo do vašeho kraje, města, nebo před váš dům. Velké firmy mají většinou tolik prostředků, že si tato centra sami financují, tedy je provozoují sami za sebe. Menší společnosti si mohou tato centra pronajímat a za službu zaplatit. Doručení zásilek bude tka rychlé a efektivní. K zákazníkovi se tak zásilka dostane rychle a v pořádku.

Logistické a distribuční cesty jsou dvojího charakteru. Buď od výrobce do velkoobchodu, nebo přímo ke koncovému zákazníkovi. V obou případech je důležité myslet na skladování a správný systém zásob a doplňování zboží.

Pořiďte si skútr

Posted in Ostatní

V současné době si lidé dopravní prostředky nepořizují pouze za účelem přepravy z místa na místo. Stále častěji můžete vidět, že lidé investují do přístrojů kvůli zábavě a adrenalinu. A adrenalin do těla rozhodně dodá jízda na čtyřkolce, která se vyznačuje mnoha významnými vlastnostmi. Nejen, že si na čtyřkolce užijete spoustu zábavy, ale tento přístroj využijete také v lesnictví a podobných oblastech. Prodej motocyklů a skútrů vám nabízí pestrou škálu těchto strojů.

Přeprava palet za hranice

Posted in Ostatní

Možná je znáte. Pár prken a hřebíčků a máme europaletu. Přestože vynálezce neznáme, můžeme mu vděčit až za 10tiprocentní úsporu času při přepravě zboží. Díky této úspoře se staly velkým fenoménem v oblasti skladování a distribuce zboží. Vznikla i mezinárodní paletová přeprava, která se kombinuje s jiným druhem přepravy (například kontejnerovou nebo nákladní) a přepravuje zboží mezi státy. Díky neustálému koloběhu se může stát, že budete mít na skladě palety třeba ze Švédska a Švédové z Česka. Výroba europalet odpovídá přísným standardům a prodávat je mohou jen autorizovaní prodejci. Dejte si proto pozor na napodobeniny, které se vám po čase rozpadnou a neplní svou funkci.