Vybíráme traktorové pneu krok za krokem

industriální pneu

Nenahraditelnou součástí každého vozidla jsou pneumatiky. Jsou důležité nejen u osobních vozidel, ale důležitou funkci plní také u traktorů a dalších zemědělských vozidel. U traktorových a industriálních pneu je výběr menší, co se týče druhů, typů a také značek. Ale i přesto najdete kvalitní kousky, se kterými budete nadmíru spokojeni. V dnešním článku se podíváme, jak traktorové pneumatiky vybírat.

Traktorové pneumatiky se skládají ze čtyř částí – kostry, běhounu, bočnice a patky. Při výrobě pneumatik musí být kladen důraz na kvalitní zpracování všech těchto základních částí pneumatik.

Na co se zaměřit při výběru pneu?

Velmi důležitým parametrem je rozměr traktorové pneumatiky, který by měl odpovídat rozměru, který uvádí výrobce traktoru. Tento rozměr najdete ve velkém technickém průkazu traktoru, stejně jako je to u osobních automobilů. Rozměr pneumatik na traktorech není stejný na všech nápravách, na což si také musíte dát při koupi nových pneumatik pozor.

Potom se ohlížejte na typ pneumatiky. Dnes můžete traktorové pneumatiky rozdělit na dvě hlavní skupiny, a to radiální a diagonální. První skupina pneumatik se pyšní dobrými přenosovými vlastnostmi, dlouhou životností, dobrými jízdními vlastnostmi a nízkou spotřebou paliva. Druhá skupina je odolnější a levnější varianta, která nachází uplatnění hlavně v lesích.

Neměli byste zapomínat na únosnost pneumatiky a rychlostní index. Tyto dva parametry spolu souvisí. Pamatujte, že čím je vyšší únosnost, tím je nižší rychlostní index a naopak. Je tedy pouze na vás, kterou variantu zvolíte. Záleží na tom, zda chcete lepší zatížení, nebo vyšší rychlost po traktoru.

A v poslední řadě věnujte pozornost dezénu pneumatiky. Dnes jsou k dostání pneumatiky s různými dezény. Důležité však je, aby dezén zajistil dobré záběrové vlastnosti. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit