Hledáte tu správnou pracovní plošinu?

Posted in Zahradní a komunální technika

 

Potřebujete vy a vaše firma rozšířit svůj repertoár o výškové práce? Možná prostě potřebujete pracovní plošiny, které pomůžou zvednout těžké náklady. Nejste si ale jistí, jaký druh pracovních plošin je pro vás nejlepší. V tomto článku najdete všechny odpovědi.

Druhy pracovních plošin

Kloubové plošiny
Tento druh vysokozdvižných plošin jsou typické svým širokým uplatněním. Od montáží, údržby, telekomunikaci až po energetiku. Mají v sobě zabudovanou kovovou pracovní klec pro zajištění bezpečnosti práce a lze je upevnit na téměř jakýkoliv podvozek.

Kloubové teleskopické
Fungují na stejném principu, jen jsou schopné vás dopravit až do výše 28 metrů a to všemi směry. Je potřeba většího podvozku auta, aby uneslo váho celé konstrukce.

Přívěsné plošiny
Přívěsné plošiny jsou používány ve formě přívěsu, tedy není potřeba specifického typu podvozku, na který je třeba upevnit kloubové plošiny.

Nůžkové plošiny
Existují dva typy používaných nůžkových plošin a to přemístitelná nebo stacionární. Nůžkový princip naznačuje křížící se ramena zvedací plošiny při používání. Jsou využívány například ve skladových prostorách, kde chybí možnost výtahu, nebo postupné plošiny.

Koupit novou, použitou, nebo pronajmout?

Záleží na dvou hlavních faktorech, a to kolik máte dostupných financí a jak často budete plošinu využívat. Pokud bude na pracovní plošině doslova stát váš obchod, možnost pronajmutí odpadá.
Pokud si nemůžete dovolit na začátku podnikání pořídit si novou pracovní plošinu, mnoho prodejců má možnost bazarového prodeje.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit